DDG-1000A3 Three Phase High Current Generator
Wuhan GDZX Power Equipment Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : GDZX
Model Number : DDG-1000A3
Certification : ISO
Place of Origin : China
MOQ : 1set
Payment Terms : L/C,T/T
Input voltage : AC380V 50Hz three-phase four-wire
Power : 15KVA 1*3
Output current : AC0 ~ 1000A three-phase output stepless adjustable
Output voltage : (>5V)
Output current mode : continuous adjustable true RMS value
Current stability : 1.0%
Protection Settings : overcurrent, overvoltage
Contact Now
Product Description
Introduction
Product Parameters
Power : 15KVA 1*3
Output current : AC0 ~ 1000A three-phase output stepless adjustable, panel with digital display ammeter
Output voltage : (>5V)
Current stability : 1.0%